Jdi na obsah Jdi na menu

ANGLIE 2014

West Bromwich Albion - FK Ústí nad Labem   3 : 1 (1:0, 1:0, 1:1)

Hodnocení West Bromwich

V rámci herního soustředění v Anglii, jsme v prvním utkání střetli s mužstvem Premier League  - West Bromwich Albion, který patří v žákovských kategoriích mezi top akademie v Anglii. Domácí tým na nás od prvních minut „vlétl“ a rychlou přímočarou hrou, která místy připomínala herní projev Borussie Dortmund. WBA  byli všude dříve a už v 5. minutě využili nepozornosti naší obranné řady a chytrým lobem otevřeli skóre utkání -  1:0. I nadále byli domácí lepším týmem a svým důrazem nám dělali problémy.

V druhé třetině utkání jsme již nebyli tak zastrašení, jako v úvodu dějství a byli jsme ostrovnímu celku vyrovnaným soupeřem. Dokázali jsme si vytvořit i brankové příležitosti, které jsme bohužel nedokázali využít. Soupeř  byl v tomto ohledu stoprocentní a po faulu našeho obránce z přímého volného kopu zvýšil  vedení na 2:0. Naše výkonnost měla vzestupnou tendenci a v poslední třetině jsme už soupeře dokázali přehrávat i v poli. Vyrovnali jsme se  domácím hráčům důrazem a dobrou celoplošnou rotací jsme si dokázali vytvořit další vyložené šance ke skórování. Ujala se ale až ta ze 67.minuty, kdy střelu Kušeje dorazil do prázdné branky Pieter a snížil tak na 2:1. Domácí si výsledek pohlídali a v 70.minutě po proměněné penaltě zvýšili na konečných 3:1.

Vyjma první třetiny, kdy jsme si zvykali na jiné tempo utkání, jsme po zbylé dvě  byli celku z ostrovů vyrovnaným, v některých fázích hry i lepším týme. Rozhodla pouze lepší produktivita domácího celku. V naší hře se objevovali tzv. mapy při výstavbě hry a zejména rotací ve středu hřiště jsme dokázali soupeře přehrávat.  S naším vystoupením v tomto utkání jsem velmi spokojen a jen jsme si znovu dokázali, že kvalitní práce, kterou odvádí pro hráče celý realizační tým, se vyplácí a můžeme se měřit se špičkovými evropskými celky.

Tottenham Hotspur - FK Ústí nad Labem   2 :6  ( 1:2, 0:1, 1:0, 0:3)

Hodnocení Tottenham Hotspur

V druhém utkání jsme zavítali do téměř pohádkové akademie Tottenhamu Hotspur. Připravovali jsme se důkladně na podobný styl hry jako se prezentoval West Bromwich, nicméně realita byla jiná. Domácí celek se produkoval styl znám, jako  ,,Tiki – Taka“ ,kterým je známá Barcelona. Hráči byli neskutečně vybavení po technické stránce a téměř v každém prostoru řešili situace buď vybagováním na jeden dotek, nebo účelnou a rychlou kličkou. Po ztrátě míče následoval okamžitý represing 3 až 4 hráčů, kteří si okamžitě vzali míč na své kopačky a dále kombinovali. Ovšem dostávali se pouze po naše pokutové území, kde jejich bagování skončilo ztrátou míče. My jsme kontrovali rychlými protiútoky do otevřené obrany, což nám přineslo ovoce. V 9.minutě se po dobrém presingu v křídelním prostoru dostal ke střele Chodora a střelou zpoza vápna otevřel skóre utkání. O pár minut později se při rohovém kopu zavěsil do vzduchu náš výborně hrající kapitán Bechyně a zvýšil na 2:0. Domácím se podařilo snížit z přímého volného kopu. Scénář utkání byl podobný, jako v první čtvrtině. Domácí celek držel míč a my jsme vyráželi do rychlých protiútoků. Ve druhé čtvrtině se nám podařilo proměnit další, kdy po nádherném individuálním slalomu zvýšil na 3:1 Kušej.  Ve třetí třetině dokázali domácí opět snížit na rozdíl jediné branky, kdy využili naší chybné rozehrávky. Poslední třetina už se odehrávala v naší režii. Dobře jsme napadali domácí rozehrávku a vytvářeli si spousty brankových příležitostí.  Nejprve po výborně vyřešené tandemové situaci zvýšil na 4:2 Kušej  a o minutu později znovu stejný hráč navýšil už na 5:2. Na konci přidal svou druhou branku v utkání Chodora a uzavřel konečný stav utkání na 6:2.

Měli jsme možnost si zahrát proti jednomu z nejlepších celků v Anglii, který poráží své rivaly z Londýna, kterými jsou Arsenal a Chelsea. Hráči v tomto utkání podali neskutečný výkon a zcela zaslouženě porazili tento vynikající ostrovní celek.

Jsme rád, že jsme se mohli během těchto dvou dní konfrontovat se špičkou anglického fotbalu. Pozitivně hlavně vnímám odlišné herní styly obou družstev, kde jsme museli reagovat a přizpůsobit se hře soupeře.  Pro hráče je to obrovská zkušenost a zároveň vzpomínka na celý život.

Chtěl bych tímto poděkovat všem hráčům za vynikající prezentaci jak našeho herního projevu, tak za skvělou reprezentaci našeho klubu i celé české republiky.