Soutěže Ústeckého KFS v kategoriích přípravek a mladších žáků

1) Krajský přebor starších přípravek – soutěž bude řízena STK ÚKFS

-    pro hráče nar. 2000 –  2 družstva, hrají v počtu 5+1, dle pravidel

ČMFS

-          pro hráče nar. 2001 –  2 družstva, hrají v počtu 5+1, dle pravidel ČMFS

-          míč č. 4, branky 5m x 2m, hrací doba 3x15 min. na hřišti č. 1 hraje starší ročník,  nejprve hrají proti  sobě družstva A-A družstva (15 minut-první třetinu), po krátké přestávce družstva B-B, a pak zase A-A, atd.,na hřišti č. 2. hraje mladší ročník stejným systémem, přestávky mezi zápasy A-B týmů maximálně 3 min.

-          platí pravidlo o malé domů (brankář nemůže chytat míč do rukou od svého spoluhráče).

-          výsledky utkání se nesčítají, započítá se tedy samostatně dosažený výsledek družstev A i B, tzn. že do tabulky může získat klub v dané kategorii 6 bodů, 4 body, 3 body, 2 body, 1 bod, 0 bodů.

-          o každém zápase bude samostatně sepsán zápis o utkání, hráči z týmu A nesmí v daném utkání nastupovat za tým B, v příštím zápase mohou být hráči zařazeni do jiného týmu (A nebo B), ale v daném zápase zase startují pouze za tým, kde jsou uvedeni v zápise (zamezení přetěžování hráčů v jednom dvojutkání!)

-          do této dlouhodobé soutěže se může přihlásit každý klub nebo oddíl, který splní dané podmínky (zejména počet družstev), soutěž je nepostupová i nesestupová!

-          na základě počtu přihlášených týmů bude vytvořen hrací systém a termínová listina

2) Mimo to KM ÚKFS nabídne klubům a v případě zájmu bude řídit satelitní soutěž starších přípravek 5+1 (jedno družstvo). Na základě počtu přihlášených týmů bude vytvořen hrací model, kde bude přihlédnuto k regionálnímu rozmístnění zúčastněných klubů.

3) Krajský přebor mladších přípravek - soutěž bude řízena KM ÚKFS

-          míč č. 3, branky 5m x 2m nebo 3 x 2 metry (podle možností klubů), hrací doba 3x13 min. na hřišti č. 1 hraje starší ročník,  nejprve hrají proti  sobě družstva A-A družstva (15 minut-první třetinu), po krátké přestávce družstva B-B, a pak zase A-A, atd.,na hřišti č. 2. hraje mladší ročník stejným systémem, přestávky mezi zápasy A-B týmů maximálně 3 min.

-          neplatí pravidlo o malé domů (brankář může chytat míč do rukou i od svého spoluhráče).

-          do soutěže se může přihlásit každý klub nebo oddíl, který splní dané podmínky (zejména počet družstev), soutěž je nepostupová i nesestupová!

-          Hrací den – pondělí odpoledne (v případě domluvy mezi kluby, možnost přesunu na jiný den v týdnu nebo i na víkend).

-          Na základě počtu přihlášených týmů bude vytvořen hrací model.

4) Mimo to KM ÚKFS nabídne klubům a v případě zájmu bude řídit satelitní soutěž mladších přípravek 4+1 (jeden tým, probíhající soutěž). Na základě počtu přihlášených týmů bude vytvořen hrací model, kde bude přihlédnuto k regionálnímu rozmístnění zúčastněných klubů.

5) KM ÚKFS nabízí klubům satelitní soutěž mladších žáků 7+1

-       na ½ hřiště, branky 2m x 5m, soutěž se bude hrát podle počtu účastníků jako

dlouhodobá soutěž, nebo formou satelitních turnajů, pravidla stejná jako v KPMŽ (na základě určeného hracího modelu bude případně upravena doba hry).

Mgr. Raszyk Vít                                  Štefko Jan                                           Suchánek Jiří

PTM ČMFS                                Předseda KTM ÚKFS                             ved.sekretář ÚKFS