Jdi na obsah Jdi na menu
 


PU - FAŠV ve Varnsdorfu

19. 2. 2014

PU FAŠV - FK Ústí nad Labem   1:3 (1:2)

fasv.jpgARMA.jpg

 

 

 

 

Sestava : Němec-Dušek, Bechyně, Hudec, Kunc- Mužík,Vít-

                              Sedláček, Kušej, Janda - Pieter  

Hokejové střídání : Kožíšek, Lácha, Turek, Traup, Vondryska      

Branky: 

13‘ – 0:1 – Janda(Pieter), 24‘ – 1:1, 38‘ – 1:2 – Kušej (Sedláček),  1:3 – Pieter (Kunc)

 

Hodnocení utkání 

Sledované body utkání:

1. Kompaktnost obranné čtveřice, timingová spolupráce, vytváření prostoru při rozehře

2. Krajní hráči – otevírání prostorů

3. Střední hráči – rotace, stavění se do prostorů

4. Celoplošné vytváření tandemových situací

5. Represing

6. Komunikace

 

Po dvou velmi dobrých vystoupeních, jsme se dnes prezentovali nepřesvědčivým herním projevem. Do utkání jsme vstoupili tak, jak jsme chtěli, ale postupně jsme se přizpůsobili ne příliš fotbalové hře soupeře. Nutno říci, že z naší strany se nám dařilo jen velmi málo plnit zadané úkoly v utkání.

Obranná čtveřice působila zmateným dojmem. Kompaktnost a timingová spolupráce nefungovala tak, jak jsme si představovali a ani komunikace, která byla v předešlých utkání naší devízou, dnes bohužel nefungovala. Naše rozehra byla zdlouhavá až naivní (i díky špatnému vytváření prostorů středními hráči). Vytváření prostorů při rozehře dělalo problém celé šestici hráčů, která se měla zapojit.

Snad jedním z mála pozitiv bylo otevírání prostorů od krajních hráčů. Přes tuto tzv. mapu jsme si vytvořili celkem čtyři cílené křídelní akce. Další náběhové situace už nebyly tak dobré a většinou končily špatnou timingovou spoluprací.

Rotace a stavění se do prostorů od středních hráčů nebylo k vidění vůbec. Staral se o to pouze pod hrotový hráč, který následně chyběl na pozici. Hráči, kteří se dnes objevili na těchto postech, sehráli špatnou partii a to jak do defenzivy tak ofenzivy. Chyběl už zmíněný pohyb a chtíč hráčů převzít míč a řešit dané situace.

Co se týče celoplošných vytváření tandemových situací, tak zde jsme se o tuto činnost pokoušeli pouze první poločas,  kdy jsme těchto součinností vyprodukovali šest a z nich čtyři vedli následně k ohrožení branky. Ale jsem rád, že se už hráči cíleně pouští do těchto akcí. 

Represing jako-by dnes neexistoval. Ve středu hřiště se nám ještě vcelku dařil, ale v křídelních prostorech byl nulový. Středoví hráči byli daleko od těžiště hry a když už se zapojili, tak jen alibisticky, bez dohrání dané situace.

Komunikace dnes fungovala na 30%, což je z mého pohledu opravdu málo.

Vím, že každé utkání nemůže být ideální, ale my se tímto stylem hry prezentovat nechceme. Hráči mají alespoň nad čím přemýšlet a v dalších utkáních se pouze zlepšovat. Mrzí mě, že se nemůžeme v dalším utkání posunout v pyramidě o stupínek výš, co se týče úkolů jak pro jednotlivce, tak pro celý tým. Nicméně šanci na opravu zmiňovaných bodů budou mít hráči hned v dalším utkání.

V uplynulých deseti dnech jsme absolvovali čtyři náročná utkání a celkově tento blok můžeme hodnotit pozitivně.